6 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak skorzystać z kolektorów słonecznych - Prąd ze słońca

instalator fotowoltaiki wrocław

Sam też możesz sporo na niej

Chyba każdy już kiedyś o niej słyszał. Mimo iż cała fotowoltaika jest stosunkowo nowym odkryciem, na przestrzeni ostatnich lat ludzie nauczyli się ją wykorzystywać do własnych celów i dziś jeszcze chętniej to robią. Sam też

6 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak skorzystać z kolektorów słonecznych - Prąd ze słońca instalator fotowoltaiki wrocław
możesz sporo na niej zyskać. Jeżeli do tej pory bezustannie narzekałeś na zbyt wysokie ceny prądu, przez które twoje comiesięczne rachunki osiągają olbrzymie sumy, spróbuj czerpać energię z naturalnych źródeł. To może ci się tylko opłacić.

Oczywiście kolektory słoneczne same w sobie nie są niczym tanim, ale pamiętaj, że gdy chcesz coś uzyskać, najpierw musisz zwykle w coś zainwestować. A akurat ta inwestycja będzie dla ciebie i twojej rodziny bardzo opłacalna. Dzięki fotowoltaice zapewnicie sobie dostęp do zupełnie darmowego prądu. Energię zaczniecie pobierać wprost ze słońca, dzięki czemu nic za nią nie zapłacicie. A jest to energia odnawialna, czyli taka, która nie szkodzi naturalnemu środowisku. Jej złoża nigdy się nie zużyją. Decydując się na takie rozwiązanie, zaczynasz dbać o swoje otoczenie.


Jak działają panele słoneczne

Główną funkcją paneli fotowoltaicznych jest przemiana energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Taka funkcja paneli słonecznych jest możliwa dzięki zachodzeniu w fotoogniwach zjawiska fotowoltaicznego. Zjawisko fotowoltaiczne jest rodzajem zjawiska fizycznego, które polega na powstaniu siły elektromagnetycznej w ciele stałym na skutek promieniowania świetlnego. Odkrycie tego zjawiska umożliwiło konstrukcję fotoogniw, które obecnie są używane do pozyskiwania prądu elektrycznego z energii promieniowania świetlnego. W każdej instalacji słonecznej, żeby było możliwe wykorzystanie prądu elektrycznego, konieczne jest zamontowanie inwertera. Inwerter jest specjalnym urządzeniem, które pozwala na konwersję napięcia stałego na prąd zmienny. Posiadając odpowiednie panele fotowoltaiczne, a także niezbędne do tego urządzenia, można z powodzeniem wykorzystywać energię elektryczną powstałą w skutek działania zjawiska fotowoltaicznego. Ogólna zasada działania fotoogniw wykorzystywanych z energetyce słonecznej nie jest więc zbyt skomplikowana.


Panele słoneczne w zimie

Panele fotowoltaiczne, żeby mogły spełniać właściwie swoją funkcję przemiany energii słonecznej w energię elektryczną, muszą posiadać dostęp do promieniowania świetlnego. W okresie zimowym siłą rzeczy tego słońca jest znacznie mniej, więc może się to odbijać na wydajności paneli fotowoltaicznych. Jak dokładnie wygląda kwestia wydajności paneli w okresie zimowym? Nie jest to prawda, że zimną panele fotowoltaiczne nie wytwarzają energii, ponieważ nawet podczas trwania okresu zimowego zdarzają słoneczne dni. Panele słoneczne nie wytwarzają energii jedynie w dwóch sytuacjach, a mianowicie w nocy oraz gdy powierzchnia paneli jest pokryta śniegiem. Oczywiście w okresie zimowym wydajność paneli fotowoltaicznych jest niższa niż w trakcie trwania okresu letniego, ponieważ zimą występuje mniejsze natężenie światła słonecznego. Mimo to nawet zimną panele wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej. Zwłaszcza dzięki najnowszym technologiom możliwe jest wydajne działanie fotoogniw nawet przy częściowym zachmurzeniu.


Zasil słońcem domowy budżet

Energia odnawialna w ostatnich miesiącach stała się bardzo modnym zagadnieniem. Przyczyniło się do tego wsparcie rządowe w postaci programów dofinansowujących rozwój fotowoltaikę. Dzięki takim projektom można otrzymać dofinansowanie na kolektory słoneczne.
Czy fotowoltaika to dobra inwestycja? Wielu ekspertów twierdzi, że teraz zdecydowanie tak. Wsparcie dla energii odnawialnej zdecydowanie obniża koszty instalacji kolektorów słonecznych. Na rynku pojawiło się wiele firm, które nie tylko oferują montaż kolektorów słonecznych, ale także gwarantują pomoc przy przygotowaniu projektów na dofinansowanie inwestycji. Po jednorazowym wydatku inwestycja powinna się zwrócić na przestrzeni około 5 pięciu lat. A później dawać około dwóch tysięcy złotych oszczędności w skali roku. Eksperci podkreślają, że trwałość kolektorów słonecznych to przynajmniej trzydzieści - czterdzieści lat. Jak łatwo policzyć taka inwestycja nie tylko zwraca się bardzo szybko, ale daje gwarancję zaoszczędzenia nawet do trzydziestu tysięcy złotych.